Finakon

Levné stěhování v Kladně dobře promyslete

Stěhování je vždy náročné hlavně na psychiku a občas se také na něco zapomíná a to nám komplikuje život, anebo volíme nevhodné postupy, které stěhovací proces ještě ztíží.

Jak na porcelán – sklo, porcelán, keramika a křehké plasty, to vše by se mělo balit jednotlivě, po kusech, pokud možno do bublinkové fólie. Někteří lidé doporučují talíře prokládat mezi sebou vrstvou papíru nebo ubrousku, ale fólie s bublinkami je lepší, protože s ní obalíte celý talíř a při jejich posouvání v krabici se nebudou dotýkat vnější hranou. Bublinkové fólie jsou snad ten nejbezpečnější způsob, jak balit takříkajíc všechny předměty do krabic.

kočka v krabici

Promyslete, co vyhodit – opotřebené, poškozené věci, u nichž se prodraží a nevyplatí oprava, zlikvidujte a buďte důslední. Levné stěhování Kladno tak můžete pojmout jako generální úklid a zároveň vyřadit to, co již nevyužíváte, a co jen zabírá místo ve vašem bytě. Využijte případně bazarového prodeje a stěhovací firmu můžete požádat v rámci stěhovací akce o vyklízení některých prostor nebo odvoz větších předmětů na sběrný dvůr. Pokud se potřebujete zbavit starých ředidel, barev, tmelů, chemikálií, vyřazených zářivek či výbojek, zjistěte si, kde tento nebezpečný odpad zlikvidovat, provádí to specializované sběrné dvory a mohli by vám v tomto ohledu poradit i na městském úřadě. A máte-li doma nějaké staré, prošlé léky, můžete je odevzdat v lékárně nebo v nemocnici, rozhodně je nesplachujte do záchodu, dostanou se pak do koloběhu vody v přírodě.

kartonová krabice

Zkontrolujte v domácnosti také prošlé potraviny, zejména ty trvanlivé. Nezapomínejte před přestěhováním vyprázdnit mrazák a chladničku a nachystat si na stěhovací den vydatnou svačinu. Vyřaďte i prošlé chemikálie a hygienické potřeby, sterilní obvazy a náplasti, vyhoďte záchodovou štětku a pořiďte si novou, zbavte se i načatých čističů WC, jako je Domestos apod.

4/5 - (4 votes)