Finakon

Odškodnění po dopravní nehodě

Stala se vám autonehoda? Jste vy tím, kdo je poškozen? Pokud jsou vaše odpovědi ano, pak máte nárok na odškodnění po dopravní nehodě.

Pokud byste byli tím, kdo nehodu způsobil, pak byste nárok neměli. V opačném případě ale ano.

Je ale potřeba počítat s tím, že něco takového, jako je vyřizování záležitostí po dopraví nehodě, je opravdu běh na dlouhou trať. Bohužel vyřešení něčeho takového není tak rychlé, jak by se mohlo zdát.

odškodnění po nehodě

Je ale pravdou, že čím dříve se do řešení pustíte, tím pro vás lépe.

Jakmile vám od pojišťovny viníka dorazí nějaká ta koruna, budete mít dvě možnosti. Jednou z nich je nechat váš vůz za získané peníze opravit a druhou z nich je vaše auto nechat ekologicky zlikvidovat. Určitě je dobré si něco takového dobře promyslet.

Je více než jasné, že pokud váš automobil skončil špatně, mohla by oprava vyjít na mnohem více peněz, než od pojišťovny dostanete. V takovém případě bude lepší obrátit se na ekologickou likvidaci. V dnešní době existuje spousta společností, které pro váš vůz přijedou, vydají vám potvrzení o likvidaci, a vůz si odvezou.

Může se klidně stát, že vám daná pojišťovna právě ekologickou likvidaci proplatí.

Mnohdy je opravdu lepší zakoupit si zcela nové auto, než nechat opravit to, které bylo havarované.

rozbité auto

Mnozí tvrdí, že havarovaná auta nemá smysl opravovat a to z toho důvodu, že jsou mnohem náchylnější na poruchy. Je otázkou, co je na tom pravda.

Je na každém, jak se rozhodne se svým vozem naložit.

Jestli je něco, co si musí všichni z nás uvědomit, pak je to to, že na cestách nejsme sami. I pokud patříte mezi opatrné řidiče, může se stát, že se vám nějaká ta dopravní nehoda přihodí a to z toho důvodu, že ne všichni znají předpisy tak dobře, jako vy.

Dbejte nejen na své bezpečí ale také na bezpečí vašeho okolí.

Pokud je něco, co bychom vám doporučovali, pak je to naučit se předvídat jiné řidiče. Něco takového vám skutečně může zachránit život.

4.5/5 - (4 votes)