Finakon

Pohodlí díky PUR

Takzvaný polyuretan se využívá v mnoha průmyslových odvětvích. Díky němu se mohou vyrábět různé dopravníkové válce a kladky. Setkáme se s ním například i u koleček na skateboardu a u některých součástí horské dráhy. Využívá se i u rámování autoskel. Z toho je jasné, že se objevuje v mnoha různých podobách.

molitanová matrace

  • Místo, kde je nám ale určitě nejpříjemnější a nejžádanější, je postel.

Díky tomuto vynálezu vznikla totiž molitanová deska, která se používá jako matrace do postele.

  • Tato pěna patří k nejpoužívanějším svého druhu a má několik možných podob.
    • Jednou z nejmodernějších je takzvaná líná pěna. Je také známá pod označením paměťová.

Je nejen pohodlná, ale také doporučovaná ze zdravotního hlediska lidem, kteří mají nějaké pohybové potíže nebo jsou plně imobilní. Zcela se totiž přizpůsobí zádům ležícího člověka a dodává veškerý komfort při odpočinku.

  • Tím, že se vrací velice pomalým způsobem do původního tvaru, nevytváří nežádoucí protitlak a stabilizuje tělo v té nejlepší poloze.
  • U nemocných nebo starých lidí také eliminuje vznik velice bolestivých a nebezpečných proleženin.

Ideální lůžko i pro nemocné

Dalším produktem, který patří to této kategorie, je vysoce pružná pěna, která se také nazývá studená pěna. Je vhodná na luxusní čalounění velice zatěžovaných míst. Čímž jsou míněny sedáky a matrace s vysokou nosností.

  • Polyuretanové pěny jsou nejvíce využívaným materiálem při výrobě čalouněného nábytku.

matrace
Kromě všech uvedených pozitivních vlastností mají ještě jednu, neméně důležitou. Díky své struktuře a použitému materiálu nedochází k množení bakterií, houby nebo roztočů. Je tedy jako matrace velice vhodná i pro uživatele, kteří trpí některou formou alergie nebo astmatem. Molitanové desky se vyrábějí v různých tloušťkách, záleží vždy na tom, k jakému účelu budou využívány. Různé parametry se týkají i tuhosti.

3.7/5 - (3 votes)